ماشین حساب فارکس و ارز دیجیتال – نرم افزار MimCal

ماشین حساب فارکس و ارز دیجیتال – نرم افزار MimCal

G

 نرم افزار MimCal چیست؟

MimCal یک نرم افزار محاسباتی پیشرفته رایگان است برای بازار های مالی مثل فارکس و کریپتو که می تواند اندازه حجم ورودی (lot) و حدضرر یا محافظ (stop loss) به سرعت برای معالمه گران حساب کند.

ویژه گی های MimCal

نرم افزار MimCAL با یک رابط تجربی (UX) و رابط کاربری (UI)  خاص مطابق با طراحی متریال نوشته شده که می تواند بر روی پلت فرم های ویندوز ( windows) ,مک (macos) , (linux) اجرا شود.

 

دارای نسخه های فارسی و انگلیسی ( Persian and English)

 

 

دارای مود شب و روز (Dark and Light Mode)

 

 


 

 

 

بخش های اصلی برنامه

نرم افزار میم دارای دو بخش می باشد:

۱.محاسبه حد ضرر در کریپتو با MimCal

در این بخش شما می توانید با وارد کردن المان های :

 

 

 .

۱.ریسک (Risk)

۲. اهرم (leverage)

حد ضرر تان را مشخص کنید.

 

 

برای اموزش و توضیحات کامل و جامع تر بر روی مقاله محاسبه حد ضرر در کریپتو کلیک کنید

۲.محاسبه حجم ورودی (lot) در فارکس با MimCal 

 

با وارد کردن المان هایی چون:

 

۱.سرمایه کل (margin)

۲. ریسک (Risk)

۳.حد محافظ

۴. ارزش یک lot ارز پایه

با وارد کردن اطلاعات بالا به راحتی می توانید حجم ورودی به معامله را حساب کنید.

برای اموزش و توضیحات کامل و جامع تر بر روی مقاله حجم ورودی در فارکس  کلیک کنید

 


 

زبان برنامه نویسی  MimCal

زبان مورد استفاده از نرم افزار ماشین حساب میم پایتون  است

کتاب خانه های مورد استفاده در نرم افزار :

 1. tkinter : برای نوشتن رابط گرافیکی مورد استفاده قرار گرفته
 2. customtkinter: برای طراحی مدرن

 


 

MimCal به صورت رایگان در گیت هاب (git hub)

این نرم افزار به صورت رایگان با کپی رایت و لایسنس GPL v3 منشتر شده  است. هر گونه تغییر و تکثیر با ذکر منبع آزاد است.شما می توانید با دسترسی به سورس کد  تغیرات دلخواه خود را انجام بدید.

ادرس گیت (https://github.com/3mim/MimCal)

 

دانلود نرم افزار

 

windows 64: دانلود

رمز: treem.ir

برای استفاده از ماشین حساب میم در سیستم عامل linux ,macOS شما می توانید به راهنمای نصب در گیت هاب مراجه فرمایید

 

سخن پایانی 

 سعی کردم یک نرم افزار خوشکل و تمیز بنویسم :). اگر دوست داشتین بنده حمایت کنید و  نظر ها و انتقاداتون حتما بنویسید و برای من دعا کنید ممنون یا حق

سید محمد مرتضی ملکی – مرداد ۱۴۰۱

محاسبه حجم معامله (lot) در فارکس با ماشین حساب MimCal

محاسبه حجم معامله (lot) در فارکس با ماشین حساب MimCal

نرم افزار  محاسبه  فارکس MimCal

 نرم افزار ماشین حساب میم در واقع نرم افزاریست برای محاسبه فرایند های معاملاتی در بازار های مالی کریپتو و فارکس. MimCal قادر است  حد محافظ یا همان حد ضرر (stop loss) در بازار کریپتو و حجم ورودی (lot) در فارکس  را تعیین و حساب کند. برای بررسی دقیق نرم افزار مقاله نرم افزار MimCal چیست کلیک کنید.

  در این مقاله سعی شده تا به طور تخصصی “حجم ورودی فارکس” بست داده شود. اگر متمایل بودین بخش تخصصی حد ضرر کریپتو مطالعه فرمایید.

 تعیین حجم ورودی (lot) در فارکس

اگر شما در بازار جفت ارز ها کار کرده باشید مطمعنا با کلمه lot به خوبی اشنایی دارید.در بازار جفت ارزها برای اینکه به سود دهی قابل توجه های رسید نمیتوانیم از حجم های ثابت برای ورود به هر معامله استفاده کرد. برای اینکه حجم ورودی (lot) در معامله تعیین کرد می توانیم از  تحلیل های تکنیکال و فاندمنتال کمک بگیریم.

یکی از روش ها که ما به کمک  میکنه برای تعیین (lot) استفاده از حد محافظ یا همان حد ضرر ( stop loss) است. به عنوان مثال ما از تحلیل تکنیکال سبک پرایس اکشن یک موقعیت خرید شناسایی می کنیم. و با استفاده از سبک تحلیلیمان اول نقط حد ضرر و سپس نقط ورود به معامله را مشخض می کنیم

در ادامه فاصله نقطه SL تا Entry(ورود) که هر واحد تغیرات  آن را pip می نامیم اندازه گیری می کنیم و با ۳ المان دیگر که در ادامه به آنها  می پردازیم  حجم ورودی را مشخص می کنیم.

محاسبات

به چهار المان محاسباتی توجه کنید.

۱. v = سرمایه کل (Margin)

۲. R = درصد ریسک (Risk)

۳. S = فاصله حد محافظ (Stop Loss)

۴. L = ارزش ۱ پیپ به ازای یک لات به دلار (pip value)

فرمول:

rd= (V*R) / 100

a = rd /s

حجم ورودی = a * L

 سرمایه کل(Margin)

در واقع مقدار پولی است که شما حساب بروکر ( کار گزاری) را شارژ کردین. خیلی ها دچار ابهام میشوند که سرمایه کلشان با احتساب اهرم یا لورج در نظر می گیرن. به عنوان مثال شما به حسابتان ۱۰۰۰ دلار واریز می کنید و کارگزاری هم به شما یک اهرم ثابت ۵۰۰ می دهد. درنتیجه اعتبار شما می شود ۵۰۰.۰۰۰ دلار ولی مارجین یا سرمایه کل شما ۱۰۰۰ دلار می باشد.

درصد ریسک (Risk)

در مورد درصد ریسک و مدریرت سرمایه به طور کامل در مقاله حد ضرر در کریپتو توضیح داد شده . اما به این معنی است که شما در هر معامله چه مقدار می توانید ریسک یا خطر را به ازای کل سرمایتان  بپذیرید. (بنده در هر معالمه تنها ۲ درصد ریسک می کنم)

 فاصله حدضرر

 همان طور که بیان شد فاصله حد ضرر و نقطه ورود به معامله است

ارزش ۱ پیپ (pip value per 1 lot)

همان طور که می دونید به طور پیش فرض ۱ لات (۱lot) برابر است با ۱۰۰.۰۰۰ ارز پایه. به عنوان مثال جفت ارز  Eur /usd (یورو به دلار) که ارز پایه آن یورو است. در واقع یک لات آن برابر است با ۱۰۰,۰۰۰ یورو .

زمانی می گوییم که ارزش یک پیپ به ازای یک لات  می شود ۱۰ دلار  یعنی اینکه اگر ما با حجم یک لات  وارد معامله بشویم اگر یک پیپ بالا یا پایین رود ۱۰ دلار ارزش آن پیپ می باشد.

به طور معمول ارزش یک پیپ برابر است با ۱۰ دلار ولی برای هر ارز یا سهام متفاوت است که با یک جستجو ساده به دست می اید.

اگر بخواهیم این محاسبات را در حین پوزیشن گرفتن انجام دهید بدون شک  از بازار جا می مونید.

ماشین حساب میم

خب من در معاملاتم این مشکل داشتم و از اونجایی که برنامه نویسی هم می کنم این فکر به ذهنم خطور کرد یک برنامه بنویسم که این مشکل حل کنه. در واقع بخش اول MimCal قادره که حد ضرر در بازار کریپتو حساب کنه و بخش دوم هم حجم ورودی به معامله به لات در بازار فارکس. اگر علاقه مند بودین حتما توضحیات کامل نرم افزار و بخش اول مطالعه کنید.

 برای اموزش کاربردی ویدیو موجود در اپارات  مشاهده کنید.

MimCal calculate stop loss of crypto

MimCal به صورت رایگان در گیت هاب (git hub)

این نرم افزار به صورت رایگان با کپی رایت و لایسنس GPL v3 منتشر شده  است. هر گونه تغیر و تکثیر با ذکر منبع آزاد است.شما می توانید با دسترسی به سورس کد  تغیرات دلخواه خود را انجام بدهید.

برای ورود به ادرس گیت کلیک کنید.

دانلود نرم افزار

windows 64: دانلود

رمز : treem.ir

برای استفاده از ماشین حساب میم در سیستم عامل linux ,macOS شما می توانید راهنمای نصب در گیت هاب مراجه فرمایید

 

تعیین حد ضرر یا stop loss با ماشین حساب MimCal

تعیین حد ضرر یا stop loss با ماشین حساب MimCal

نرم افزار  محاسبه  کرپتو MimCal

 نرم افزار ماشین حساب میم در واقع نرم افزاریست برای محاسبه فرایند های معاملاتی در بازار های مالی کریپتو و فارکس. MimCal قادر است حد محافظ یا همان حد ضرر (stop loss) در بازار کریپتو و حجم ورودی (lot) در فارکس را تعیین و حساب کند. برای بررسی دقیق نرم افزار مقاله نرم افزار MimCal چیست کلیک کنید.

  در این مقاله سعی شده تا به طور تخصصی “بخش حد ضرر” کریپتو بست داده شود. اگر متمایل بودین بخش تخصصی حجم وروی فارکس مطالعه فرمایید.

 تعیین حد ضرر در کریپتو

تریدر ها برای تعیین حد محافظ از تحلیل بنیادی و فنی استفاده می کنند. در بازار های مالی دو  نوع تحلیل بسیار رایج است تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندمنتال که هر کدام از این ها سبک های متفاوتی دارند به خصوص تکنیکال. یکی از معروف ترین تحلیل های تکنیکال پرایس اکشن نام دارد.

باز هم در پرایس اکشن سبک های متفاوتی وجود دارد مثل …., ict ,rtm ,lance beggs, و al brooks.اقای البروکس چند روش برای تعیین حد ضرر بیان میکنه که یکی از روش ها گذاشتن stop loss پشت سایه یا دم کندل سیگنال است. اما میرسیم به یک نقطه مهم در معامله گری که اصل سود دهی است یعنی  مدیریت سرمایه.  هر چقدر شما در تحلیل تکنیکال مجرب باشید زمانی که مدریریت سرمایه را رعایت نکنید از بازار به مرور زمان خارج می شوید.

مدیریت سرمایه در بازار کریپتو

به عنوان مثال شما ۲۰ میلیون تومان سرمایه مازاد دارید. از این ۲۰ میلیون شما باید بین ۲۰ تا ۳۰ درصد در بازار سرمایه درگیر کنید یعنی بین ۴ تا ۵ میلیون تومان نه کل سرمایه مازاد شما.

می رسیم به جایی که دست به موس می شویم می خواهیم معامله ایی انجام بدیم. نکته ایی که بسیار پر رنگ می شود این است که ” در هر معامله من جایز هستم چقدر ریسک کنم ” 

بیاین یک

مثال بزنیم : شما قانون اولی که گفتم رعایت کردین یعنی ۳۰ درصد سرمایه مازادتون درگیر کردین. رجوع می کنیم به مثال بالا یعنی ۵ میلیون تومان در مارکت کریپتو وارد کردین و می خواهید ترید کنید. ریسک شما باید طوری باشد که ماکسیمم فقط ۵ درصد از سرمایه مازاد به خطر بیوفتد.

چرا ماکسیمم ۵ درصد: اگر شما ۲۰ ترید ناموفق  پشت سر هم  انجام بدهید کل سرمایه مازاد شما صفر می شود چون شما در هر معامله ۵ درصد ریسک کرده بودین. حالا اگر ریسک شما ۲ درصد باشد شما ۵۰ ترید ناموفق  پشت سر هم داشته باشید کل سرمایه درگیر شما از بین می رود.

 جمع بندی مدریریت سرمایه

۱.  ۲۰ تا ۳۰ درصد از سرمایه مازاد

۲. ماکسیمم ۵ درصد ریسک در هر معامله ( بنده ۲ درصد ریسک میکنم در هر معامله)

حد ضرر و اهرم

 اگر در یک معامله عادی یعنی اسپات باشید به راحتی می توانید با یک درصد ریسک مشخص حد ضررتان را تعیین کنید.

اما زمانی حرف از معامله فیوچر می شود  در گیر اهرم یا لوریج می شویم پس محاسبات ما پیچیده می شود.

v = حجم ورودی به معامله

r = ریسک در هر معامله

l = اهرم یا لوریج

فورمول:

 m=r * v

حدضرر =   l*v /   ۱۰۰*m *100

اگر بخواهیم این محاسبات را در حین پوزیشن گرفتن انجام دهید بدون شک  از بازار جا می مانیم.

ماشین حساب میم

خب من در معاملاتم این مشکل داشتم و از اونجایی که برنامه نویسی هم می کنم این فکر به ذهنم خطور کرد یک برنامه بنویسم که این مشکل حل کنه. در واقع بخش اول MimCal قادره که حد ضرر در بازار کریپتو حساب کنه و بخش دوم هم حجم ورودی به معامله به لات در بازار فارکس. اگر علاقه مند بودین حتما توضحیات کامل نرم افزار و بخش دوم مطالعه کنید.

شما با وارد کردن درصد ریسک در هر معامله و اهرم می تونید به راحتی حد ضرر (stop loss) محاسبه کنید. برای اموزش کاربردی  ویدیو موجود در اپارات  مشاهده کنید.

MimCal calculate stop loss of crypto

MimCal به صورت رایگان در گیت هاب (git hub)

این نرم افزار به صورت رایگان با کپی رایت و لایسنس GPL v3 منشتر شده  است. هر گونه تغییر و تکثیر با ذکر منبع آزاد است.شما می توانید با دسترسی به سورس کد  تغیرات دلخواه خود را انجام بدهید.

برای ورود به ادرس گیت کلیک کنید.

دانلود نرم افزار

windows 64: دانلود

رمز: treem.ir

برای استفاده از ماشین حساب میم در سیستم عامل linux ,macOS شما می توانید به راهنمای نصب در گیت هاب مراجه فرمایید

رفع کپی رایت فایل های تلگرام

رفع کپی رایت فایل های تلگرام

کپی رایت تلگرام

سلام من سه میم هستم سید مرتضی ملکی با خودم عهد کردم که به هر مشکلی برخورد کردم در سایت شخصی خودم رفعش کنم و به اشتراک بزارم.شاید برای شما پیش آمده باشه یک فایل که دارای حق کپی رایت در تلگرام برای کس دیگه ایی ارسال می کنید با این پیغام مواجه می شید.

      (this message couldn’t be displayed on your device due to copyright infringement)

 

    اما هر مشکی دارای یک راحل ساده یا پیچیده است.خب بهتره که من زیاده گویی نکنم وبرم سر اصل مطلب یکی از بهترین ربات های تلگرام ربات filetobot@ که ما میتونیم فایل های دلخواهمون در این روبات به طور نامحدود ذخیره  و پوشه بندی و آپلود کنیم و در نهایت به راحتی به اشتراک بزاریم.

نکته فایل ها قبل از کپی رایت خوردن باید در داخل ربات آپلود شن تا جلوگیری کنه از کپی رایت دائمی.

 

ربات تلگرام filetobot

مراحل زیرا به  ترتیب اجرا کنید تا کپی رایت فایل های تلگرام به راحتی دور بزنید.

۱.ابتدا وارد ربات filetobot بشین و روی دکمه start کلیک کنید.

۲.سپس زبان فارسی انتخاب کنید.

۳.در ادامه بر روی دکمه “تمام فایل های” کلیک کرده سپس روی دکمه “برای ایجاد یک پوشه” بزنید و درآخر نام

پوشه خود را انتخاب کنید.

۴.برروی نام پوشه خود کلیک کنید و فایلی مورد نظر خود را (فایل دارای کپی رایت) در ربات ارسال کنید.

۵.بر روی دکمه “خصوصی/عمومی ” کلیک کرده و برای اشتراک گذاری از حالت خصوصی به عمومی تغیر دهید.

۶. در انتها بر روی “باز کردن پوشه” کلیک کرده و ادرس url برای دیگران به اشتراک بزارین تا دیگران به فایل

های شما دسترسی داشته باشند و اگرزمانی خواستید فایل فقط در اختیار شما باشد باید ازحالت خصوصی به

حالت عمومی تغیر دهید تا دیگر به اشتراک در نیاید.

 

نکته : اگر در دنیای فارکس و کریپتو ترید و معامله می کنید. من یک نرم افزار مدیرت ریسک و حجم پیشترفته نوشتم که میتونه کمک بسیار بزرگی جامعه تریدر کند. نرم افزار mimcal

 

ممنون تا اینجا سه میم همراهی کردین .اگر راحل دیگه هم شما داشتین حتما در نظر ها بیان کنید 🙂 .

رفع کار نکردن المنتور و دیوی در لوکال هاست

 

۲ تا از محبوب ترین صفحه ساز های وردپرس

سلام من سه میم هستم  سید مرتضی ملکی  اینجا قرار مشکل کار نکردن صفحه ساز های دیوی و المنتور در لوکال هاست دور بزنیم.

دوتا از محبوب ترین صفحه ساز های وردپرس دیوی و المنتور هستن و هر کسی توی حوضه طراحی وب فعالیت داشته صد در صد از  شبیه ساز های وب سرور wamp یا Xamp  استفاده کرده و سایتشو طراحی یا مورد آزمون و خطا قرار داده.اما میدونید این دو هرگز جای یک سرور واقعی پر نمیکنه و دارای اشکالات و باگ هایی است که شمارو تا سر حد مرگ می تونه آزار بده.

زمانی شما از دیوی و المنتور در لوکال هاست استفاده میکیند متوجه این می شید که بعضی المان ها کار نمیکنه یا اگرم کار کنه یک باگ خوشگل داخلشون پیدا میشه. 

رفع کار نکردن دیوی و المنتور در لوکال هاست

راه حل اول

شما باید تنظیمات فایل php.ini تغیر بدین و شک نکنید صد در صد المنتور و دیوی  کار میکنند در xamp و wamp:

ionCube Loader: Installed ( یک رمز گزاری برای php که باید نصب کنید حتما )

memory_limit: 128MB

post_max_size: 64MB

max_execution_time: 180

upload_max_filesize: 180

max_input_time: 180

max_input_vars: 1000

راه حل دوم 

خب راه حل دوم  استفاده کردن از یک سرور واقعی اما برای راه اندازی سایت روی سرور باید هزینه زیادی پرداخت کنیم و اصلا نمی صرفه.یکی از راه کار هایی که خودم در پیش گرفتم اسفاده از هاستینگ های رایگان. شما میتونید به راحتی از امکانات این سایت ها برخوردار بشید. تست و طراحی سایتتون با دیوی و المنتور به طور کامل انجام بدین و در ادامه سایتتون روی یک هاست خوب انتقال بدین.

هاستینگ های رایگان ایران

 1. هاست b6b
 2. هاست گیگفا
 3. هاست xzn
 4. هاست Cpanel

همشون خوبن من خودم از b6b استفاده کردم  : )

هاست های رایگان خارجی

 1. هاست ۰۰۰web host
 2. هاست byte
 3. هاست freehost
 4. هاست ۵۰GB free

من خودم از byte استفاده کردم

امیدوارم از این مطلب راضی بوده باشین با تشکر سه میم.